5 maart 2019.  Ons team kijkt terug op een zeer geslaagde missie naar Gambia. Onder de bezielende leiding van Ellen Plaschek is het team van 2019 tien dagen actief geweest met het meewerken op de verloskamers en op de kraamafdeling en het geven van trainingen. Voor drie van de vier deelnemers was het een eerste kennismaking met de kliniek in Bundung, Serekunda en het werk daar. Dit is wat Inge van Wolferen zegt over haar ervaring: “Ik had me voorbereid op een cultuurschok, maar dat is het niet. Wat heb ik me welkom gevoeld. Wat ik hier zie is zoveel passie voor het werk in de kliniek. De medewerkers zijn een soort sponsen, die alle informatie en trainingen opzuigen en daar ook echt wat mee willen doen. En ik vind het ongelooflijk hoe positief mensen hier zijn. Altijd een glimlach, een vriendelijk woord. Mensen zijn tevreden hier met wat ze hebben.”

Ook voor Josephine van der Heijden was het de eerste keer om met Puur Foundation aan de slag gegaan. Ze draagt onze stichting al jaren een warm hart toe. Toen ze met pensioen ging, mochten we een mooie donatie ontvangen. Over de reis zegt ze: ”Ook mij is het enorm meegevallen, een hele leuke en positieve ervaring. Het is ongelooflijk wat Ellen en Puur Foundation hier al voor elkaar gekregen hebben. Dankzij hen, en iedereen die van alles verzameld heeft, kan de kliniek hier überhaupt draaien. De kliniek is zo’n succes dat alle vrouwen hier wil bevallen. Ze kunnen hier enigszins privé en met zorg bevallen. Iedereen is ontzettend positief en vriendelijk, mensen om in je hart te sluiten. Het is ook fijn om mee te maken dat men in de kliniek ook echt wil ontwikkelen en vooruitkomen. De trainingen waren leuk, iedereen deed mee, was leergierig en we hebben heel wat afgelachen.” Voor Elien Tap waren de ervaringen en indrukken in Gambia heel bijzonder: “Ik kan mij helemaal aansluiten bij wat Inge en Josephine zeggen. Hartelijke, enthousiaste, leergierige mensen en met enorme drive om hetgeen ze geleerd hebben in praktijk te brengen. En dat dat gaat met vallen en opstaan weten ze, maar de wil om iets goeds neer te zetten is bij een heleboel aanwezig. Ik vond het een fantastische ervaring! En wat hadden we het leuk samen!”